Česká stopa v životě Donalda Trumpa

Americké prezidentské volby vynesly do Bílého domu Donalda Trumpa, úspěšného amerického podnikatele a miliardáře. Co vůbec víme o jeho rodině? Nejmocnější muž světa byl třikrát ženatý, má 5 dětí, 8 vnoučat a zcela jistě ví, kde je Česká republika.

Ivana a Donald Trumpovi

Česko-americká podnikatelka, bývalá lyžařka a modelka byla první manželkou nově zvoleného amerického prezidenta v letech 1977 – 1991. Narodila se v Gottwaldově (dnešním Zlíně) v roce 1949. Otec od útlého dětství rozvíjel její talent k lyžování. Ivana byla jedináčkem ambiciózních rodičů. Tlak na výkon snášela bez větších obtíží. Dokonce se dá říci, že jí i pomáhal. Začala studovat Karlovu Univerzitu – Fakultu tělesné výchovy a sportu a stala se dokonce Československou reprezentantkou ve sjezdovém lyžování. Kromě sportovních aktivit a studijních povinností zvládala Ivana se věnovat i kariéře manekýnky, kde zúročila nejen svůj atraktivní vzhled, ale také svoje znalosti angličtiny a němčiny.

Po tragické smrti jejího tehdejšího přítele Jiřího Štaidla (tento čas známý pražský umělec a bohém) proměnila Ivana ve skutečnost svůj tajný sen. Jako československá medailová naděje se účastnila mezinárodního závodu ve sjezdovém lyžování vysílaného mimo jiné v Československém rozhlase. Ivana odstartovala, minula branku a v přímém přenosu emigrovala do Rakouska. Po dvou letech se Ivana dostala do kanadského Mortréalu, do dějiště zimní olympiády, kde se zamilovala do pohledného a bohatého byznysmana z Wall Street – neboli do dnešního prezidenta Donalda Trumpa. Po roce byla svatba a manželům se postupně narodili tři děti – Donald Jr. (1978), Ivana (1981) a nejmladší Eric (1984).

Bohužel manželství nevydrželo. Donaldovi vstoupila do života nová neokoukaná a hlavně výrazně mladší žena – Marle Maples. Rozvod Donalda a Ivany sledovala celá Amerika. Ivana z něj vyšla velmi dobře. Získala do péče všechny tři děti a soud jí přidělil nejen tučné odškodné, ale také luxusní nemovitosti. I přes tuto skutečnost vztah Donalda a Ivany není nijak nevraživý. Radí se, navštěvují se a spolupracují v různých oblastech života i podnikání.

Komentáře